Podpowiadamy czy bonus bukmacherski cashback, to rzeczywiście dobry sposób na ograniczenie ryzyka przegranej?

Bonusy bukmacherskie cashback - czyli bezpieczny zakład bez ryzyka.

cashback

Gracze nieustannie poszukują sposobu na ograniczenie ryzyka porażki, a co za tym idzie - straty środków. Teoretycznie jednym ze sposobów jest zakład "bez ryzyka". Czy jest to sposób skuteczny, a jeśli tak, to na ile?

Bonus cashback przybiera przeróżne postacie, ale jego naczelną zasadą jest to, że gracz otrzymuje zwrot nietrafionego zakładu. Zwrot może przybierać różne formy, stanowić całość zainwestowanych pieniędzy, lub jakąś jego część.


Promocja cashback - jak wziąć udział?

Cashback może być częścią oferty powitalnej, dzięki której gracz na start otrzymuje możliwość zagrania bezpiecznego zakładu. Jest to dobra opcja dla graczy niedoświadczonych, stawiających pierwsze kroki w świecie zakładów bukmacherskich. Cashback daje komfort popełnienia błędu, ale nie oznacza jednocześnie, że gracz powinien z lekceważeniem podchodzić do wybierania obstawianych zdarzeń. Typowanie powinno się odbywać na taki samych zasadach, z namysłem i odpowiedzialnością, jak w przypadku stawiania zwyczajnego zakładu. Cashback może być również akcją promocyjną organizowaną w przypadku szczególnych wydarzeń sportowych, lub regularnie przyznawanym bonusem w ramach zwyczajnej oferty promocyjnej bukmachera. Na przykład w przypadku inauguracji rozgrywek ligowych, chcąc zdynamizować zawieranie zakładów na poszczególne mecze, bukmacher może się zdecydować na przygotowanie promocji cashback. Możliwe jest również ustanowienie regularnie pojawiającego się bonusu choćby na zakłady na żywo, bądź sporty wirtualne, gracz otrzyma wtedy niewielki zwrot, dzięki któremu będzie mógł w dalszym ciągu obstawiać.


Zasady promocji cashback.

Promocja cashback, tak jak wszystkie inne bonusy, jest obwarowana szeregiem wymagań. Przede wszystkim zwrot stawki zakładu możliwy jest w ramach określonej kwoty, poza którą taki bonus nie przysługuje. Ponadto zakład często musi zawierać wymaganą liczbę zdarzeń na kuponie, a nade wszystko - określony minimalny kurs łączny. Promocje są ograniczone czasowo. Konieczne jest upewnienie się, na jakie zdarzenia możemy wykorzystać zakład cashback. W przypadku niewiedzy, łatwo o błąd i utratę szansy. Wszystkie reguły gry są dostępne w regulaminach poszczególnych promocji, które znajdować muszą się na stronie internetowej każdego bukmachera.


Zakład przegrany, i co dalej?

Co się dzieje, jeśli zakład okaże się przegrany? Tutaj wszystko zależy od regulaminu promocji ustanowionego przez bukmachera. Możemy uzyskać zwrot równy wysokości stawki na zakład, ale może to być też jakaś jego część. Zwrot może powrócić na konto depozytowe i można nim dowolnie dysponować, a nawet go wypłacić, ale na takie rozwiązanie decyduje się niewiele firm i jest spotykane niezwykle rzadko. Możliwe jest również, że w przypadku gdy bukmacher prowadzi program lojalnościowy, gracz otrzyma punkty, które można wymienić w ramach owego programu. Najczęściej jednak gracz otrzymuje zwrot w postaci bonusu i zasila konto bonusowe. Wtedy w zależności od tego jak stanowi regulamin, zwrot może być objęty koniecznością obrotu, podobnie jak rzecz ma się w przypadku innych bonusów.