Wszystko co musisz wiedzieć o zasadach obrotu bonusem. Jakich błędów unikać i na co zwracać szczególną uwagę?

Jak we właściwy sposób dokonywać obrotu bonusem?

obrot bonusem

O ile otrzymanie bonusu jest stosunkowo proste, to schody zaczynają się później. Wymóg obrotu bonusu jest zasadą, która spędza graczom sen z powiek, wymaga dużej wnikliwości, a nade wszystko - uważnej lektury regulaminów.

Bonusy bukmacherskie przyciągają graczy i kojarzą się niemal wyłącznie pozytywnie. Wszak bonus oznacza, że coś dostajemy niemal za darmo. Jak wszystko jednak, ma to też swoją drugą, znacznie mniej atrakcyjną stronę. Bukmacherzy tworząc oferty bonusowe dbają bowiem o to, żeby zarobienie na zakładach nie okazało się zbyt proste. Uwolnienie bonusu i sprawienie, że stanie się on możliwy do wypłacenia, to długa i niełatwa droga. Trzeba na niej zachować dużą uwagę i ostrożność.


Obrót bonusem, podstawowe informacje

Bonusy mogą mieć różną postać. Istnieją między innymi w postaci freebetów, cashback i bonusów od depozytów. Przyjmujemy, że najpowszechniejszym i sprawiającym najwięcej kłopotów jest bonus od depozytu i to na nim skupimy się w tym tekście. Bonus od depozytu otrzymujemy po dokonaniu wpłaty na konto, a rzeczona bonifikata ląduje na koncie bonusowym. Aby jednak ją wypłacić, należy dokonać kilku, bądź kilkunastu zakładów, dzięki którym kwotę bonusową obrócimy odpowiednio wiele razy, a bonus zostanie uwolniony.


Obrót bonusem, depozytem, czy depozytem i bonusem?

W przypadku obrotu bonusem najważniejsze jest ustalenie, czy wymóg obrotu dotyczy wyłącznie sumy bonusu, czy bonusu razem z depozytem, a może samego depozytu. W zależności od tych zmiennych, sytuacja zmienia się bowiem diametralnie.

Przykład:

Jeśli korzystamy z bonusu 100% od depozytu i wpłacimy na nasze konto 200 złotych, to na koncie bonusowym ląduje taka sama kwota. Czyli w sumie na zakłady mamy 400 złotych. Zakładamy, ze bukmacher oczekuje od nas trzykrotnego obrotu. Teraz w zależności od tego, czy bukmacher wymaga obrotu bonusem, czy bonusem z depozytem, wartości zakładów będą się znacznie różnić. W powyższym przykładzie, przy założeniu, że musimy obracać samym bonusem, wystarczy dokonać zakładów na łączną kwotę 600 złotych (3 x 200). Teraz przyjrzyjmy się sytuacji, gdy obracać musimy bonusem i depozytem. 400 x 3 = 1200 złotych, a zatem musimy dokonać zakładów za dwukrotnie większą stawkę. Co ważne, kwota wymaganego obrotu, to kwota stawki, a nie potencjalnej wygranej, o czym wielu początkujących graczy zapomina.


Podstawowe zasady obrotu bonusem

Obrót bonusem to nie tylko stawianie zakładów o określonej stawce. Bukmacherzy w regulaminach zawierają szereg wymogów, którym sprostać muszą gracze. Aby nie stracić bonusu należy przede wszystkim zmieścić się w wyznaczonym czasie jego ważności. Kolejnym ważnym aspektem jest zawieranie zakładów o określonym kursie, a na kuponie często musi znaleźć się określona minimalna liczba zdarzeń. Trzeba również dowiedzieć się, czy na kuponie może znaleźć się każdy rodzaj zdarzenia, czy może część z nich jest wyłączona z oferty bonusowej. Reasumując, może się zdarzyć tak, że bukmacher, w celu obrotu bonusu, będzie wymagał postawienia kuponu o łącznym kursie minimalnym 2.00, z nie mniej niż dwoma zdarzeniami.


Jak kontrolować obrót bonusem?

Na stronach bukmacherów i w aplikacjach mobilnych znajduje się specjalna zakładka, która pokazuje stan obrotu bonusem. Dzięki niej gracz wie ile jeszcze zostało do wypełnienia limitu, "uwolnienia" bonusu i przeniesienia środków na konto depozytowe. Po zrealizowaniu powyższego założenia, środki będą możliwe do wypłacenia.