Wyjaśniamy krok po kroku, w jaki sposób otrzymać bonus bukmacherski. O czym nie możemy zapomnieć, chcąc skorzystać z oferty promocyjnej.

Co zrobić, by otrzymać bonus bukmacherski?

jak otrzymac bonus

Właściwie każda firma bukmacherska przedstawia nam swoją ofertę rozpoczynając od prezentacji oferty bonusowej. Jest to czynnik, który działa na graczy magnetycznie i pozwala wyróżnić się na tle konkurencji. Ale co zrobić by taki bonus otrzymać?

Na początek warto poznać pełną ofertę firm oferujących zakłady bukmacherskie, nie skupiając się wyłącznie na ofercie bonusowej. Owszem, bonusy stanowią sporą wartość i mogą przynieść wiele korzyści graczom, ale co graczowi po bogatej ofercie promocyjnej, jeśli bukmacher prezentuje niskie kursy, mało funkcjonalną stronę, a oferta zdarzeń jest uboga. W krótkiej perspektywie bonusy są czynnikiem mogącym przyciągać graczy, ale w dłuższej liczą się też inne czynniki składające się na wygodne typowanie. Dlatego oprócz poznania oferty bonusowej, warto zapoznać się ze stroną i ofertą zakładów, a także poczytać opinie innych graczy. Można również poszukać na licznych stronach opisujących branże opinii na temat bukmacherów.


Jak otrzymać bonus

Każdy bonus powinien posiadać własny regulamin promocji, w którym określone są szczegółowe wymogi uprawniające do otrzymania bonusu. Dlatego przed rejestracją należy zapoznać się z takim regulaminem, aby móc ocenić, czy jesteśmy w stanie spełnić warunki umożliwiające skorzystanie z oferty bonusowej. Oczywiście konto u legalnego bukmachera może założyć wyłącznie osoba pełnoletnia. Dlatego pełnoletniość jest tutaj warunkiem absolutnie koniecznym.


Jak powiększyć ofertę bonusową?

Firmy bukmacherskie już podczas rejestracji pytają o chęć otrzymania bonusu. Chęć taką wyrazić możemy poprzez zaznaczenie odpowiedniego pola w formularzu rejestracyjnym. W trakcie rejestracji możemy również wprowadzić specjalny kod promocyjny, który pozwala nieco rozszerzyć standardową ofertę startową. Kody promocyjne można znaleźć na stronach współpracujących z zakładami bukmacherskimi. Mogą je otrzymać również kibice drużyn, z którymi bukmacherzy podpisali umowy sponsorskie.


Kiedy bonus trafia na konto gracza?

Wszystko zależy od tego, z jakiego bonusu korzystamy. Każdy bukmacher może ustalić własne zasady przyznawania poszczególnych bonusów. Jeśli mowa o bonusie od depozytu, czyli podwojonym doładowaniu konta, bonus zazwyczaj ląduje na naszym koncie bonusowym po zaksięgowaniu pierwszej wpłaty, ale mogą istnieć liczne odstępstwa od tej reguły. Bukmacher może bowiem zastrzec, że otrzymanie bonusu będzie możliwe dopiero po dokonaniu obrotu depozytem, lub bonus będzie wypłacany stopniowo wraz z postępem obrotu depozytem. Zakładając jednak, ze mamy do czynienia z ofertą podwajającą pierwszy depozyt, wpłacając 500 złotych otrzymujemy 500 złotych na konto bonusowe. Oczywiście o ile kwota depozytu mieści się w limicie narzuconym przez bukmachera. Warto zaznaczyć, że kwoty te należy rozpatrywać osobno, a depozyt i konto bonusowe to dwa osobne konta, z których zakłady zawieramy niezależnie. Jeśli zaś korzystamy z bonusu Cashback, który pozwala zawierać "zakłady bez ryzyka" (innymi słowy gracz otrzymuje zwrot stawki zakładu w wypadku przegranej), bonus ląduje na naszym koncie bonusowym najczęściej tuż po zamknięciu kuponu. Poza wyżej wspomnianymi, dużą popularnością cieszą się tak zwane Freebety, czyli darmowy zakład. Przeważnie gracz dostaje możliwość postawienia darmowego zakładu już po samej rejestracji konta u bukmachera.


Obwarowania bonusu

Bonusy bukmacherskie zawierają liczne obostrzenia, dlatego raz jeszcze podkreślamy, że nieodzowna jest tutaj szczegółowa lektura regulaminu promocji. Przede wszystkim większość bonusów posiada wymóg minimalnego obrotu. Czasem jest to obrót jednokrotny, ale zazwyczaj bonus obrócić trzeba kilkukrotnie. Przy czym kwotą obrotu jest kwota stawki, a nie kwota wygranej. Bonus ograniczony jest czasowo, zatem nie należy zbyt długo zwlekać z jego wykorzystaniem. Co nie oznacza jednak, że powinniśmy obstawiać "na hurra", bez odpowiedniego przygotowania i namysłu. Kolejnym istotnym ograniczeniem jest minimalny kurs za jaki można zagrać kwotą bonusową. Ponadto bukmacherzy proponują bonusy na konkretne rodzaje zakładów, zatem na przykład wykorzystanie bonusu może być możliwe w przypadku stawiania wyłącznie zakładów live, czy konkretnej ligi.


Jak wypłacić bonus

Jeśli jesteśmy przekonani, że spełniliśmy wszystkie warunki dotyczące obrotu bonusem, możemy wypłacić środki na konto bankowe podane podczas rejestracji. Trzeba pamiętać, że wypłata środków możliwa jest wyłącznie na to konto. Na stronach i w aplikacjach można również na bieżąco kontrolować stan wykorzystania bonusu oraz dowiedzieć się jaką kwotę jeszcze musimy obstawić aby "uwolnić" bonus.