Zakłady bukmacherskie posiadają pewną pulę błędów, które niemal każdy gracz prędzej czy później popełni. Jak się przed nimi ustrzec?

Bonusy bukmacherskie - jak wybrać najlepsze i jakich błędów unikać.

najlepsze bonusy

Zakłady bukmacherskie rządzą się pewnymi prawidłami, które znane są każdemu, kto krócej, bądź dłużej funkcjonuje w środowisku bukmacherskim. Niemal każdy gracz popełnił prawie wszystkie możliwe błędy, lub ma te błędy przed sobą. Taki urok zakładów bukmacherskich.

Podobnie jak w przypadku klasycznych zakładów, tak w przypadku zakładów obstawianych przy wykorzystaniu środków bonusowych, istnieją zasady, które należy przestrzegać, aby nie przegrywać za dużo i za szybko. Oto niektóre z nich.


Nie ulegaj magii dużych liczb

Wielu początkujących graczy popełnia ten sam błąd, rzucając się bez namysłu na bonusy bukmacherskie przyciągające olbrzymimi kwotami bonifikat. Problem pojawia się po wejściu w detal takiego bonusu, bo jak pokazuje doświadczenie, im większa obietnica darmowego zysku, tym trudniejsze warunki "uwolnienia bonusu". Stąd lepiej jest dobrze wyważyć proporcje i wybrać być może znacznie uboższą ofertę bonusową, ale za to taką, której obrót i w konsekwencji wypłacenie będzie zdecydowanie bardziej realne. Mniej czasem znaczy więcej, dlatego na przykład warto wybierać niższy bonus, który trzeba obrócić dwukrotnie, niż bonus niebotyczny, który wymaga obrotu sześciokrotnego, przy absurdalnie wysokim kursie.


Niech bonusy nie przysłonią innych kwestii

Innym nagminnie powtarzającym się błędem jest zbytnia gloryfikacja bonusów i nadawanie im nadzwyczajnej wagi, podczas gdy bonusy owszem są dosyć istotne, to nawet najlepszy bonus nie zrekompensuje faktu, że bukmacher posiada na przykład bardzo nędzną ofertę zakładów bukmacherskich, lub przeładowaną i awaryjną stronę internetową. Dlatego wybierając bukmachera przeanalizować należy pełną ofertę i wszystkie jej aspekty, nie uzależniając zbytnio decyzji od pakietu bonusów na start.


Nie próbuj odegrać się za wszelką cenę

Któż nie doświadczył tej goryczy porażki, gdy nie wszedł niemal pewny zakład i wygrana, która w myślach już została zagospodarowana, okazała się jedynie nieosiągalnym marzeniem. Pierwszy odruch w takiej sytuacji, to gorąca chęć jak najszybszego odegrania się. W konsekwencji gracz rzuca wszystkie siły jakie pozostały na pokładzie i inwestuje je w wątpliwy kupon o dość wysokim kursie, który również okazuje się przegrany. Często ofiarą takich nieprzemyślanych ruchów staje się posiadany przez gracza bonus, bo jak coś otrzymało się w teorii za darmo, to jakoś mniej jest tego szkoda. I tu przechodzimy do kolejnej istotnej kwestii...


Nie lekceważ bonusów "bo są za darmo"

Wielu graczy z dużą dozą pobłażania i lekceważenia podchodzi do środków na koncie bonusowym, bo dostali je za darmo, więc ich strata nie jest tak emocjonalnie odczuwalna. Dlatego tak wiele bonusów jest bezmyślnie inwestowanych w zakłady obarczone dużym ryzykiem i zamiast rozsądnie rozporządzać dodatkowymi środkami, gracze puszczają je z dymem. W ten sposób szybko traci się sporą część posiadanych pieniędzy, w zamian nie dając sobie czasu na naukę i wyciągnięcie wniosków.


Traktuj bonusy jak poligon doświadczalny

Tymczasem bonusy powinny być dla początkujących graczy świetną metodą na zapoznanie się ze środowiskiem zakładów bukmacherskich, a nie sposobem na szybki i duży zarobek. Nowi gracze mają w ten sposób okazję zbadać bez zbędnego ryzyka, jak funkcjonuje bukmacherski świat, jak zawierać zakłady, jakie kombinacje i systemy dają mniejsze, czy większe prawdopodobieństwo wygranej.