Bonus od depozytu, czyli najpopularniejszy bonus bukmacherski. Jak nie wpaść w jego pułapkę i skutecznie go wykorzystać?

Bonus od depozytu - z czym to się je i na co uważać?

bonus od depozytu

Bonus powitalny, czyli bonus na start, innymi słowy opisywany również jako bonus dla nowych graczy, czy pakiet powitalny, to najpopularniejszy bonus oferowany przez firmy bukmacherskie. Jego kluczowym elementem jest bonus od depozytu. Ma on przyciągnąć rzeszę nowych graczy i przyznać trzeba, że czyni to skutecznie.

Szeroka oferta powitalna "atakuje" gracza w niemal każdej reklamie bukmachera, a firmy prześcigają się w uzupełnianiu jej o kolejne korzyści. Jednak bez znajomości rynku bukmacherskiego i prawideł jakimi on się rządzi, łatwo wpaść w pułapkę i nie wykorzystać potencjału stojącego za bonusem.


Bonus powitalny

Jak sama nazwa wskazuje, bonus powitalny stanowi ofertę dla nowych graczy, rozpoczynających obstawianie u konkretnego bukmachera. Przyznawany jest przy zakładaniu konta, a sposób w jaki zostaje wpłacony na konto bonusowe gracza szczegółowo opisany jest w regulaminie promocji. Zapoznanie się z regulaminem jest konieczne, jeśli chce się uniknąć popełnienia podstawowych błędów, charakterystycznych dla początkujących graczy.


Bonus od depozytu

Bonus od depozytu, to najczęściej bonus przyznawany od pierwszej wpłaty. Może stanowić część pierwszego depozytu, całość lub nawet jego wielokrotność. Na przykład, jeśli korzystamy z oferty 80% od pierwszego depozytu, to po wpłaceniu 100 złotych, na koncie bonusowym ląduje 80 złotych. Zatem pełna kwota jaką mamy na zakłady to 180 zł. Pamiętać należy, że konto depozytowe i bonusowe należy traktować niezależnie i nie można ich łączyć w ramach jednego kuponu. Analogicznie, korzystając z promocji 100% od depozytu, czy 150%, przy wpłacie 100 zł, na konto bonusowe otrzymamy 100 lub 150 złotych. Istnieją również promocje, w ramach których bonus do depozytu możemy otrzymać jeszcze za drugą wpłatę, a nawet za trzeci depozyt. Wyglądać może to tak, że za pierwszy depozyt otrzymujemy 100% bonusu, za kolejny 70%, a za trzeci na przykład 30%.


Kiedy pieniądze lądują na koncie bonusowym

O ile tak stanowi regulamin, środki bonusowe znajdą się na koncie wraz z zaksięgowaniem depozytu. Może być również tak, że gracz otrzyma bonus dopiero po jednokrotnym, lub kilkukrotnym obróceniu środków. Istnieje też taka możliwość, że gracz będzie otrzymywał bonus ratami, wraz z postępem obrotu depozytem.


Obrót bonusem

Bonusy od depozytu wymagają od gracza określonej liczby obrotów, zanim rzeczony bonus zostanie "uwolniony" i będzie możliwe jego wypłacenie. Zabieg taki ma zachęcić gracza do pozostania na dłużej u bukmachera, u którego właśnie założył konto. Liczba obrotów wymagana do "uwolnienia" bonusu jest ustalana indywidualnie przez każdego z bukmacherów i zawarta w regulaminie promocji. Może to być dwu, trzy-krotny obrót, ale może też wymagać pięcio, czy sześciokrotnego obracania. Regulamin zawiera również informację, czy wymóg obrotu dotyczy wyłącznie kwoty znajdującej się na koncie bonusowym, czy może obracać trzeba zarówno bonusem, jak i depozytem.


Skąd będę wiedział, że obróciłem bonusem wystarczająco dużo razy?

Informacje na te temat tego, na jakim etapie "uwalniania" bonusu jest gracz znaleźć można z łatwością na stronach bukmacherów i w aplikacjach mobilnych.


Ograniczenia bonusu od depozytu

Jak widzimy, bonus od depozytu zawiera szereg utrudnień, z którymi niedoświadczeni gracze mogą sobie nie poradzić. Dlatego nie powinni oni rzucać się na niego, jak na mannę z nieba, ale traktować z odpowiednią dozą refleksji, bacząc na wszelkie ograniczenia. Bonus od depozytu jest ograniczony limitami. Zatem przyznanie bonusu może być niemożliwe, gdy pierwszy depozyt będzie zbyt niski lub zbyt wysoki, jeśli na przykład widełki bonusu zawierają się w przedziale od 200, do 1000 złotych. Bonus od depozytu jest ograniczony czasowo. Obracać go należy nie tylko określoną liczbę razy, ale też grać kupony o odpowiedniej wysokości kursów.


Wypłata bonusu od depozytu

Po spełnieniu wszystkich warunków i uwolnieniu bonusu, jego wypłacenie jest możliwe na konto bankowe gracza za pomocą metod takich samych jak w przypadku normalnych wypłat z konta depozytowego.